Deklaracja dostępności

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie mieści się w Pałacu Branickich (wpisanym do rejestru zabytków) przy ul. Nowy Świat 18/20 w Warszawie.

Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się na tyłach budynku, a wjazd do nich od ul. Smolnej, pomiędzy budynkiem urzędu a hotelem. Do bramy wejściowej prowadzi chodnik, bez barier architektonicznych. Przy budynku jest podjazd dla wózków. Wewnątrz znajduje się winda umożliwiająca dostanie się na inne piętra. Na parterze dostępna jest łazienka przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.  W urzędzie nie ma pętli indukcyjnych, ani oznaczeń w alfabecie Braille’a, oznaczeń kontrastowych czy w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Z psem przewodnikiem można wejść tylko do niektórych pomieszczeń. Usługa tłumacza polskiego języka migowego (PJM) nie jest dostępna. Jeśli konieczna okaże się pomoc w dostępie dla osób z niepełnosprawnościami, prosimy o informację telefoniczną lub mailową (22 44 30 402, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Delegatura w Siedlcach:

Siedziba delegatury znajduje się przy ul. Bema 4a, który jest obiektem zabytkowym - jest to dawny budynek mieszkalny Zespołu Szkół Rolniczych  z 1920 r., wpisany do rejestru zabytków jako cenny przykład drewnianej architektury mieszkalnej okresu międzywojennego.

Przy budynku nie ma wydzielonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Do siedziby delegatury prowadzą schody. Nie ma podjazdu dla osób poruszających się na wózkach. Wewnątrz budynku nie ma windy, nie ma również toalety dla osób z niepełnosprawnościami, nie ma  oznaczenia w alfabecie Braille’a, oznaczenia kontrastowego, ani w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.  Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego.

Delegatura w Płocku:

Siedziba delegatury znajduje się przy ul. Zduńskiej 13A w Płocku. Przy budynku nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku prowadzą schody. Brak jest podjazdu dla osób poruszających się na wózkach. W budynku nie ma toalety dla osób z niepełnosprawnościami,  nie ma windy, nie ma  oznaczenia w alfabecie brajla, oznaczenia kontrastowego ani w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.  Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego.

Delegatura w Ostrołęce:

Siedziba delegatury znajduje się przy ul. Kościuszki 16 w Ostrołęce. Miejsca parkingowa dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się na ulicznym parkingu bezpośrednio przy budynku delegatury. Do budynku prowadzą schody. Brak jest podjazdu dla osób poruszających się na wózkach. Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym istnieje możliwość umówienia się z inspektorem osobiście (na tyłach budynku jest podjazd umożliwiający wjazd do budynku i osobiste załatwienie spraw w korytarzu delegatury). W budynku nie ma toalety dla osób z niepełnosprawnościami,  nie ma windy, nie ma  oznaczenia w alfabecie brajla, oznaczenia kontrastowego, ani w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego.

Delegatura w Radomiu:

Siedziba delegatury znajduje się przy ul. Żeromskiego 53 w Radomiu. Przy budynku, od strony zachodniej, wydzielone są miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku prowadzą  schody oraz podjazdy dla wózków znajdujące się przy schodach. W budynku dostępna jest platforma przyschodowa. Znajduje się przy sali koncertowej od strony ul. Żeromskiego. W budynku znajduje się winda. Przed budynkiem wyznaczone są 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia na parterze oraz piętrach  1,2,3.  Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego.

Delegatura w Ciechanowie:

Siedziba delegatury znajduje się przy ul. Strażackiej 6 w Ciechanowie. Przy budynku nie ma wydzielonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Do wnętrza prowadzą schody, brak jest podjazdu dla osób poruszających się na wózkach. Wewnątrz nie ma windy, nie ma również toalety dla osób z niepełnosprawnościami, nie ma  oznaczenia w alfabecie Braille’a, oznaczenia kontrastowego, ani w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego.

Polecamy również:

muwz_g
bskz_g
mkdn_g
muwz_g