Piknik archeologiczny w Legionowie już za nami

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią 17 września (sobota) na terenie Muzeum Historycznego w Legionowie, w ramach Nocy Kultury, odbył się piknik archeologiczny. Organizatorzy – wspomniane wyżej Muzeum oraz Instytut Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - zapewnili wiele atrakcji. Można było spróbować swoich sił w lepieniu naczyń z gliny, czy tkaniu krajek na bardku. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, gdzie można było otrzymać różne upominki. Jednak, aby to zrobić uczestnicy imprezy musieli wykazać się szybkością, spostrzegawczością oraz świeżo zdobytą wiedzą nt. archeologii w przygotowanej przez pracowników Wydziału Zabytków Archeologicznych grze edukacyjnej. Chętnych nie brakowało też do układania na czas puzzli przedstawiających przekrój jednego z obiektów archeologicznych odkrytych podczas archeologicznych badań wykopaliskowych w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

W trakcie trwania pikniku miały miejsce także prelekcje poświęcone m.in. kwestii nowoczesnych metod komputerowych i geofizycznych wykorzystywanych w badaniach archeologicznych oraz wynikające z tego korzyści i zagrożenia dla zabytków archeologicznych.

Pragniemy wyrazić duże podziękowania dla Pana Konrada Szostka, który wsparł przedstawicieli WUOZ nieocenioną pomocą w czasie trwania imprezy.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z sobotniego wydarzenia


Fot. – Bogna Radzimińska, Wawrzyniec Orliński


Przygotowała:
Aleksandra Orłowska
Inspektor ds. Zabytków Archeologicznych


Polecamy również:

muwz_g
bskz_g
mkdn_g
muwz_g